понедельник, 22 августа 2016 г.

ГОТУЄМОСЯ ДО ПЕРШОГО УРОКУ В 2016/2017н.р.!!!!
Кліп про Україну 
Токмацька загальноосвітня школа I-III ступенів №6
Токмацької міської ради





Виховний захід в 4-В класі
на тему:
«Щоб у серці жила Батьківщина»






           Підготувала
                             вчитель початкових класів
Чумак К.А.











2016-2017н.р.
4 клас





Мета:
         -   розширити знання дітей про Україну, рідний край, Батьківщину,
-         формувати громадянські якості: патріотизм, людяність,
-         заохочувати творити добро, здобувати знання, вирости гідними громадянами своєї держави.
Обладнання: мультимедійна презентація, ілюстрації картин природи,      
                малюнки дітей , аудіозапис пісень, мапа.


Хід уроку
I.Організаційний момент.
               Виростай , дитино, й пам’ятай :
               Батьківщина – то найкращий край.
                                                Д.Павличко
II. Повідомлення теми і мети уроку.
                Сьогодні ми зробимо ще один крок в країну чудову , в країну відо - 
                му, що так нас чекає й збагачує мову. Будемо говорити про чарівну    
                землю, багату і щедру, яка зветься…(Україна) – наша Батьків -
                щина.
III. Актуалізація опорних знань.
               Вчитель: У всіх людей одна святиня ,
                Куди не глянь, де не спитай,
                Рідніша їм своя пустиня,
                Аніж земний в пустині рай.
                Нема без кореня рослини,
                А нас, людей, без Батьківщини
3.Інтерактивна вправа «Мозковий штурм».(надр.слово БАТЬКІВЩИНА).
                - А що для вас , діти,  Батьківщина? (Це місто, де ми народилися, це Тарас Григорович Шевченко, це наша родина…)
                - Назвіть столицю нашої держави.
                - Як називається наше місто, де ми живемо? (Токмак)
Вчитель: м.Токмак є маленькою нашою Батьківщиною, де ми живемо,  ходимо до школи, тут живе наша родина.
Учень:    Квітуй, мій рідний край,
                Де дух козацький не згасає,
                Слава твоїх шахтарів
                 Ніколи не вмирає.
Вчитель:   Наша родина – то вся Україна. Адже  у кожного з нас є часточка землі, яка найдорожча у світі, і де б ми не були, ми завжди пам’ятаємо про свій отчий дім, про свою Батьківщину, про те місто, де ми народилися.
4. Подорож по країні.
    Гра «Опиши Україну». Вчитель передає м’яч по колу, а учень повинен сказати, яка Україна ( багата, співуча, горда, незалежна, дружня…
    Вчитель: Україна – одна з найбільших держав у Європі. Це країна, яка має свої символи, традиції, мову, історію і талановитий народ.
     24 серпня 1991 року Україна здобула незалежність. У цьому році  ми святкуємо 25 річницю незалежності. Український народ заявив про себе як про велику націю. Найголовніший закон України-це….
     Вистраждавши, виборовши волю, Україна має свою державну мову та державні символи – Герб, Прапор, Гімн.
Слайд «Символи держави».
 5. Інформаційна хвилинка «Довідкове бюро»
    - Діти приготували нам цікаві відомості про державні символи. Державні символи України – це умовні позначення будь- якого предмета чи явища.
1 учень.                          Наш герб – тризуб. У нього сила -
                                        Отця небесного і Сина.
                                        Уважно придивись до нього -
                                        На духа схожий він святого,
                                        Що голубом злетів з небес.
                                        І у людських серцях воскрес.
                                        Тризуб, немов сім’я єдина,
                                         Де тато, мама і дитина
                                        Живуть у мирі і любові
                                        На Україні вольній, новій.
2 учень.    Здавна українська земля була хліборобським краєм. Синє небо над золотою нивою – такий зміст нині вкладає у національні кольори кожен українець. Отже, наш прапор – синьо - жовтий.
                                        Український прапор.
                                       Вітер весняний на площах
                                       Стяг український полоще.
                                       В прапорі – просінь небесна,
                                        Золото поля чудесне.
3 учень. Третій символ нашої держави –Гімн. Гімн - урочиста пісня, символ єднання нації. Державний Гімн «Ще не вмерла Україна» написано у 1862 році. Проте виконання пісні  довгий час заборонялось і переслідувалося. І тільки в незалежній Україні пісня стала Державним гімном.
4 учень. Коли вносять чи виносять прапор, коли виконують Гімн, треба обо-           в’язково встати. До прапора виявляють пошану, схиляючи голову, чи вклоняючись, а часом і схиляються на одне коліно.
Звучить Гімн України. Учні можуть виконувати пісню разом.

6.Крім Державних символів є і символи-рослини:   ( на екрані з’ являються малюнки) волошки,барвінок,чорнобривці,ромашки,калина.   У нашому краї
з давніх – давен шанували калину, не було такої хати, коло  якої б не росла калина. Про калину складено багато легенд. Ось одна із них.
     Робота над текстом легенди.
- Прочитайте текст. Бесіда за змістом прослуханого.
    У селі жила дуже красива дівчинка, яку звали Калинкою. Одного разу вороги схопили її та забрали з собою. Вона хотіла втекти від них, а коли тікала, то зачепилася своїм намистом за кущ. Намисто розірвалося і розсипалось по землі. На тому місці виріс кущ. І на кущі з’явилися   червоні ягоди. Люди назвали цей кущ калинкою – на честь тієї дівчинки-красуні.                                 
  Вчитель. З тих пір народ прославляє калину, складає про неї вірші, пісні, казки, загадки.
7.Фізкультурна хвилинка.
                         Ми мандруєм, ми мандруєм,
                         Україною крокуєм,
                          Ось побачили Карпати.
                         Як вершину нам достати?
                         Заглянемо в озерце -
                         Не торкнутися нам дна!
                          Так ми довго-довго йшли.
                          І до школи знов прийшли.
8. Робота в парах «Віднови прислів’я».
- Щоки червоні, як кетяги….(калинові).
-Батьківщина-мати, умій за неї …(постояти).
- Та земля мила, …(де мати народила).
- Людина без Батьківщини-як соловей…(без пісні).
9. Слайд «Ми за мир».
    Вчитель. Добре жити людству, коли в країні мир, злагода, Але зараз наша Батьківщина переживає непрості часи. Але ми, українці, попри  мовні розбіжності, історичні відмінності - єдині.
Учень.                  Ми, юні громадяни і
                              Патріоти України,
                              В ім’я майбутнього
                              Ми голосуємо за –…
Діти(всі разом)  - МИР!









IV.Підсумок уроку.
          1. Технологія «Знаю. Розумію. Вмію.»
          2. Асоціативний кущ до слів «Батьківщина», «Україна», «Рідний край»

Батьківщина
Україна
Рідний край
найкраща, найрідніша, наймиліша, найсвітліша, найдорожча
суверенна,  демократична, незалежна, правова, єдина
тато, мама, бабуся, дідусь, ліс, стежка, хата, криниця, пісня…
         3. Побажання Батьківщині. Діти пишуть побажання на серцях і прикріплюють на  мапі України.